עמוד הבית בלוג החזר מס משכנתא
החזר מס משכנתא
שתף
16 נוב 2023

משכנתא היא הלוואה גדולה לרכישת דירה, אשר דורשת תשלומים חודשיים גבוהים. כדי להקל על נטל ההחזר, המדינה מעניקה הטבת מס ללקוחות משכנתא, הכוללת החזר של 25% מתשלומי הפרמיה ששילם הלקוח בכל שנה עבור ביטוח החיים למשכנתא.

מי זכאי להחזר מס משכנתא?

זכאים להחזר מס משכנתא לקוחות משכנתא פרטיים, אשר רכשו דירה למגורים בישראל. התנאים לקבלת ההחזר הם:

  • הלקוח חייב להיות תושב ישראל.
  • הדירה חייבת להיות למגורים בישראל(בדומה להחזר מס שבח שבו הנכס חייב להיות בשטח ישראל  לצורך קבלת החזר מס)
  • הלקוח חייב להיות מבוטח בביטוח חיים למשכנתא.

איך מקבלים החזר מס משכנתא?

כדי לקבל החזר מס עבור משכנתא, יש להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה, עד 31 במרץ של השנה שלאחר השנה שבה שולמו הפרמיות. בדו"ח יש לציין את סכום הפרמיות ששילם הלקוח עבור ביטוח החיים למשכנתא.

ניתן להגיש את הדו"ח באופן עצמאי, באמצעות אתר האינטרנט של רשות המסים, או באמצעות תוכנה חיצונית.

כדי להגיש את הדו"ח באופן עצמאי, יש להיכנס לאתר האינטרנט של רשות המסים, ולבחור באפשרות "הגשת דו"ח שנתי". לאחר מכן, יש למלא את הטופס המתאים, ולצרף את המסמכים הדרושים, כגון:

  • אישור שנתי של פוליסת הביטוח, אותו ניתן לקבל מחברת הביטוח.
  • העתק מהחשבוניות שבהן מצוין סכום הפרמיות ששולמו.

אם אתם מגישים את הדו"ח באמצעות תוכנה חיצונית, יש לוודא שהתוכנה מאפשרת לכם לציין את סכום הפרמיות ששולמו עבור ביטוח החיים למשכנתא.

לאחר הגשת הדו"ח, רשות המסים תבדוק את הבקשה, ובמידה שהיא תמצא אתכם זכאים להחזר מס, היא תשלח לכם את ההחזר בתוך 30 יום.

סכום ההחזר

סכום ההחזר מוגבל בתקרה של 10,000 ש"ח לשנה. משמעות הדבר היא, שגם אם לקוח שילם סכום גבוה יותר עבור ביטוח החיים למשכנתא, הוא יקבל החזר מס רק עד לתקרה זו.

לדוגמה, לקוח ששילם פרמיה חודשית של 500 ש"ח עבור ביטוח החיים למשכנתא, שילם סכום שנתי של 6,000 ש"ח. סכום ההחזר המגיע ללקוח הוא 25% מ-6,000 ש"ח, כלומר 1,500 ש"ח. מכיוון שסכום זה נמוך מתקרת ההחזר, לקוח זה יקבל החזר מס בסך של 1,500 ש"ח.

אם סכום הפרמיות ששילם הלקוח גבוה מהתקרה, ההחזר יהיה בסכום של 25% מתקרת ההחזר, כלומר 2,500 ש"ח. לדוגמה, לקוח ששילם פרמיה חודשית של 600 ש"ח עבור ביטוח החיים למשכנתא, שילם סכום שנתי של 7,200 ש"ח. סכום ההחזר המגיע ללקוח הוא 25% מ-10,000 ש"ח, כלומר 2,500 ש"ח. מכיוון שסכום זה גבוה מתקרת ההחזר, לקוח זה יקבל החזר מס בסך של 2,500 ש"ח.

סיכום

החזר מס משכנתא היא הטבה משמעותית שיכולה להקל על נטל ההחזר. חשוב לדעת מהם התנאים לקבלת ההחזר על, ולמלא את הדו"ח השנתי למס הכנסה בהתאם לתנאים. אם אתם מחפשים חברת החזרי מס למשכנתא אנו ממליצים להיעזר בחסרת WIN TAX המתמחה בהחזר מס למשכנתאות ובהחזרי מס לשכירים.

**אם עדיין לא לקחתם משכנתא ואתם מחפשים מקום למציאת משכנתא חכמה השאירו פרטים באתר עוד היום.

וואצאפ פנייה למשכנתא חכמה ייעוץ בוואטסאפ