עמוד הבית בלוג תמהיל משכנתא מומלץ ל – 2021
תמהיל משכנתא מומלץ ל – 2021
שתף
24 מאי 2021

הלוואת משכנתא היא אינה הלוואה רגילה, והיא מהווה את ההתחייבות הכלכלית הגדולה ביותר שמרבית האנשים יקחו במהלך חייהם. אנשים משתעבדים לבנקים או לגופים חוץ בנקאיים למשך תקופה מאוד ארוכה, וצריכים להעביר סכומים בלתי מבוטלים כדי לעמוד בתשלום החודשי ובסופו של דבר, גם לשלם ריבית גדולה מאוד.

המשכנתא היא אינה הלוואה אותה לוקחים ומחזירים באופן קבוע, אלא כוללת מסלולים שונים עם ריביות שונות, כאשר יש משמעות גם למדדים שונים. לכן, בחירת תמהיל נכון זה דבר חשוב מאוד, ויש לעשות זאת בזהירות רבה.

המשימה: תמהיל משכנתא

בחירת תמהיל משכנתא 2021 היא משימה לא פשוטה, מכיוון שמדובר באחת השנים הכי לא יציבות בהיסטוריה המודרנית. לאחר מגיפת הקורונה והמבצע בעזה, המדדים השונים משתוללים, הנדל"ן ממשיך לעלות ויש הרבה אלמנטים שכדאי לקחת בחשבון.

המטרה הכי גדולה בבחירת התמהיל היא להוריד את הסיכון למינימום, במיוחד בימים לא יציבים, ולכן, מרבית התמהילים המומלצים כיום הולכים עם אחוז גבוה מהמשכנתא על מסלולי פריים של ריבית משכנתא לא משתנה.

איך בוחרים את תמהיל המשכנתא הנכון בשנת 2021?

המודלים השונים של תמהיל משכנתא 2021 כוללים בעיקר היצמדות למוכר ולידוע, למרות הריבית הקבועות, כלומר, במרבית המודלים הפופולאריים, ריבית הפריים היא כ-50 אחוזים מהמשכנתא, כדי שאנשים לא יסכנו את הכסף שלהם בצורה גדולה מדי. המצרך הרצוי ביותר של תמהיל משכנתא 2021 הוא וודאות, ומסלולי פריים נותנים את אותה וודאות, שאנשים רוצים. אלו לא ימים למהמרים ולאנשים שמוכנים לקחת סיכונים עם הכסף שלהם, אלא אם כן יש להם הרבה כסף.

חשוב לזכור שאת מסלול הפריים תמיד אפשר לפדות ללא קנסות, תמיד ניתן למחזר אותו ללא קנסות, והריבית שלו כרגע היא מאוד נמוכה. 

מדוע בחירת תמהיל משכנתא היא משימה כל כך מורכבת?

כידוע, משכנתא צריכה להיות מורכבת מכמה מסלולים, ולכן, אחרי שבחרנו ללכת על תמהיל שכולל כחצי ריבית פריים, נצטרך להשלים זאת עם מסלול קל"צ (ריבית קבועה, לא צמודה) של כשליש מסך המשכנתא.

הריבית היא קבועה והיא לא צמודת מדד, כך שגם כאן, אנחנו מורידים את הסיכון באופן משמעותי בזמן לא פשוט. ההחזר יישאר קבוע ללא קשר מה קורה בשוק, וזה משהו שחשוב מאוד עבור הרבה אנשים כרגע, הן בראיית קצרת טווח והן בראייה ארוכת טווח.

כך תצמצמו את הסיכון בבחירת תמהיל משכנתא

כעת, נותרו לנו כ – 15-20 אחוזים מהמשכנתא להשלים עם המסלול השלישי והאחרון. תמהיל משכנתא 2021 יצטרך לתת נתח קטן יחסית למסלול משתנה כל 5 שנים צמוד מדד. מדובר במסלול המסוכן ביותר, כביכול, אך כזה שיכול להניב רווח נאה בסוף התקופה.

הריבית כרגע נמוכה יחסית וזה בהחלט זמן טוב ללכת על מסלול שכזה. נקודות היציאה שניתנות כל 5 שנים נותנות סוג של ביטחון וזה משהו שיש לקחת בחשבון. כל זאת במטרה לבחור במסלול משכנתא יציב לתקופה לא יציבה במיוחד.

וואצאפ פנייה למשכנתא חכמה ייעוץ בוואטסאפ