עמוד הבית בלוג מהו תוקף אישור ריביות המשכנתא?
מהו תוקף אישור ריביות המשכנתא?
שתף
24 מאי 2021

התהליך של לקיחת משכנתא הוא תהליך ארוך שיכול לקחת כמה שבועות. גם אם אנשים בוחרים שלא לבצע משא ומתן עם הבנק, לא לעשות סקר שוק ולא להתייעץ עם יועץ משכנתאות, הם יצטרכו לדבר עם הגורמים הרשמיים בבנקים, ולהציג מגוון אישורים ואסמכתאות עד לקבלת האישור הסופי. לפני האישור הסופי, מתקבלים שני אישורים עקרוניים התקפים לזמן מוגבל בלבד, וזאת בהתאם להחלטות הבנק. אחד מהאישורים הללו הינו מסמך שנקרא תוקף אישור ריביות משכנתא, התקף ל – 24 ימים בלבד.

שואלים את עצמכם מהו תוקף אישור ריביות המשכנתא? המשיכו לקרוא

הרבה אנשים שואלים מהו תוקף אישור ריביות המשכנתא? וכיצד הוא משפיע על המשכנתא עצמה. ובכן, חשוב לעבור על כל התהליך כדי להבין את הנושא עד הסוף.

כאשר אנו מגיעים אל הבנק כדי לקחת משכנתא אנו מגישים בקשה לאישור עקרוני למשכנתא. מדובר במסמך מחייב, אשר מגיע מהבנק ואומר למעשה שהוא מאשר לכם את לקיחת המשכנתא בהתאם למסמכים שהצגתם לו. במסמך מפורט גובה המשכנתא, וכן פרטים על ההכנסות ועלות הנכס.

הצעת תוקף אישור ריביות משכנתא

בשלב הבא, הלווה מקבל מהבנק את ההצעה עם ריביות המשכנתא, אשר עלולות להשתנות כמובן לפי המדדים בשוק והמשא ומתן שניהלתם עם הבנק כאשר לקחתם את המשכנתא. כאן, אנשים נתקלים בנושא של תוקף אישור ריביות משכנתא בפעם הראשונה.

ההצעה של תוקף אישור ריביות המשכנתא תקפה למשך 24 ימים בלבד, כאשר במהלך התקופה הזו, עליכם להשלים את לקיחת המשכנתא מהבנק בצורה רשמית. בסופו של דבר, אם לא השלמתם את לקיחת המשכנתא ב – 24 הימים האלה, הבנק רשאי לשנות את הריביות לפי דעתו ולפי השינויים שקרו בשוק. כלומר, המשא ומתן שלכם היה עקר.

חשוב להישאר עם האצבע על הדופק

כדי לא להגיע למצב בו ההצעה של תוקף אישור ריביות היא אינה רלוונטית, אנשים צריכים להזדרז ולחתום על המשכנתא לפי התנאים שנקבעו. באותה נקודה, אם לא מתרחשת טרגדיה או קורה דבר משמעותי, עליכם להזדרז ולהשלים את התהליך כדי לא להפסיד הרבה מאוד כסף.

יש אנשים שמשקיעים גם במשא ומתן וגם בייעוץ מקצועי של יועץ משכנתאות, ואם לא יזדרזו, יכולים להפסיד את כל מה שעמלו עליו.

בשורה התחתונה

בעבר, מסמך של תוקף אישור ריביות היה תקף ל – 12 ימים בלבד, אך המועד הוארך כאמור לעיל, לאור כמות  המקרים של לווים פוטנציאליים שלא הספיקו לבצע את התהליך. מדובר בצעד מבורך עבור לווי המשכנתא, שמקבלים כעת תקופה סבירה של התארגנות לאחר קבלת המסמך.

יש הרבה מאוד בעיות שעלולות לצוץ במהלך התקופה הזו, כאשר אנשים מגלים שאין להם את הסכומים עליהם בנו. זה יכול לקרות מכל מיני סיבות, גם אם הן נדירות. לכן, חשוב מאוד להיות מסודרים בנושא, ולרכז את כל ההון העצמי מבעוד מועד.

וואצאפ פנייה למשכנתא חכמה ייעוץ בוואטסאפ